Haberler

PROSTAT HASTALARINI SEVİNDİREN YÖNTEM: MR FÜZYON BİYOPSİ

Gelişen teknolojiyle beraber prostatta kanser şüphesini MR Füzyon Biyopsisi sayesinde isabetli olarak görebildiklerini belirten Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, “MR Füzyon Biyopsi ile hastalığı erkenden teşhis ediyor, tedavi sürecini en hızlı şekilde başlatıyoruz. Bu sayede hastaların iyileşme sürecini öne alıyoruz” dedi.
Devamını Oku

OBEZİTE ÜROLOJİK HASTALIKLARI TETİKLİYOR

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir obezitenin, insanların yaşam kalitesini düşüren ve gün geçtikçe artan bir sağlık sorunu olduğunu, eskiye göre küresel anlamda daha fazla hastalığa zemin hazırladığını söyledi. Sıklıkla tansiyon, şeker, kalp gibi ciddi hastalıklara yol açtığına değinilen obezitenin, ürolojik rahatsızlıkları da tetikleyen en büyük etkenlerden biri haline geldiğini ve tedavi edilmezse bu anlamda ciddi problemlere yol açacağını belirtti.
Devamını Oku

HEMATÜRİ NEYİN HABERCİSİ

Çoğu insanın ilk karşılaştığında önemsemediği bir durum olan hematüri (idrarda kan görülmesi), birçok hastalığın habercisi olabiliyor. Özellikle idrar yolu enfeksiyonu sanıldığı için önemsenmeyen bu hastalık, böbrek taşından mesane kanserine kadar ciddi hastalıklara da neden olabiliyor. Konuyla ilgili detayları Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir anlattı.
Devamını Oku

LAPAROSKOPİK CERRAHİ İLE İYİLEŞME SÜRECİ HIZLANIYOR

Teknolojinin gelişmesiyle beraber cerrahi alanındaki uygulamalarda da olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bunlardan biri de laparoskopik ameliyatlar. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, laparoskopik yöntemlerle yapılan ameliyatların hastaya sağladığı ayrıcalıklar hakkında bilgi verdi.
Devamını Oku

SÜREKLİ YORGUNLUK HALİNE VEYA TANSİYON ATAKLARINA DİKKAT

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, sağlığımız için büyük önem taşıyan böbrek üstü bezinde gerçekleşen problemlerin, sürekli olarak hissedilen stres ve yorgunluk halinin veya hipertansiyon ataklarının kaynağı olabileceğini belirtti. Böbrek üstü bezinde oluşabilecek tümörlere nasıl müdahale edildiği hakkında bilgiler verdi.
Devamını Oku

BİLGİYİ İNTERNETTEN DEĞİL DOKRTORDAN ALIN

Günümüzde internet kullanımının artması, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da bilgi kirliliğine neden oluyor. En küçük bir şüpheden yola çıkarak internetten arama yapanlar çeşitli hastalıklardan şüphelenerek doktorlara koşuyor. İnternetten edindikleri yanlış bilgilerle kendilerine teşhis koyan hastalar ile çok sık karşılaştığını söyleyen Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, “Bilgiyi internetten değil doktorunuzdan alın.” dedi.
Devamını Oku
Prof. Dr Ömer Demir Üroloji Uzmanı İzmir
© Copyright 2019 | Prof. Dr Ömer Demir Üroloji Uzmanı İzmir